'Ми отримали ще додаткову субвенцію 4,9 млрд грн, і таким чином до кінця року ми повністю погасимо різницю в тарифах, яка була також у минулі часи і в цьому році', - сказав заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. За його словами, до кінця року підвищення тарифів не буде.
Таким чином, на даний момент буде погашена заборгованість по різниці в тарифах перед 'Київенерго' включно до кінця цього року.Крім того, за словами Крамаренка, наступного бюджетного року КМДА знайде спосіб профінансувати також цю різницю в тарифах, яку мають перед 'Київенерго' та 'Київводоканалом' ЖЕКи та ОСББ розміром 87 млн ??грн.
Читайте також: Чистий прибуток 'Київенерго' за 9 міс. виріс в 32 рази - до 744 млн грн
В одному з пунктів рішення Київради включені зміни до бюджету, які будуть можливі після того, як наступного тижня, на що сподіваються у КМДА, уряд ухвалить рішення про додаткової субвенції розміром в 40 млн грн для погашення тієї заборгованості, яку мають школи, дитячі садки, соціальні заклади.
В цілому по Україні уряд виділив субвенцію в розмірі 7 млрд грн на погашення різниці в тарифах.
Станом на початок жовтня заборгованість КМДА перед ПАТ 'Київенерго' складала 625 млн грн. Заборгованість комунальних і державних підприємств перед 'Київенерго' складала 1,8 млрд грн.
У совою чергу голова КМДА Олександр Попов зазначив, що КМДА на 70% розрахувалася з 'Київенерго' по різниці в тарифах. Також Попов додав, що сподівається, що уряд перегляне видатки і виділить ще додаткове фінансування, оскільки до кінця року місто може не вистачити коштів, щоб повністю розрахуватися з 'Київенерго'.
Також варто зазначити, що за останні два місяці 'Київенерго' частково погасило борги перед НАК 'Нафтогаз України' за природний газ, спожитий для виробництва теплової енергії для потреб населення.
Читайте також: Заборгованість КМДА перед 'Київенерго' по різниці в тарифах складає 625 млн грн
Станом на 2 жовтня, з урахуванням отриманої компенсації, заборгованість КМДА за різницю в тарифах перед 'Київенерго' становить 1,564 млрд грн, а заборгованість компанії перед газовиками за спожитий на теплоенергію для населення газ - 287,3 млн грн.
'Київенерго' останнім часом часто звітує про великі збитки. Чистий прибуток ПАТ 'Київенерго' за МСФЗ за 9 місяців 2012 р. збільшився в 32 рази - до 744 млн грн проти чистого прибутку у розмірі 23 млн 156 тис. грн за 9 місяці 2011 р.
Чистий збиток ПАТ 'Київенерго' в 2011 р. склав 1,375 млрд грн. У 'Київенерго' запевняли, що найбільша проблема для компанії - це газове питання і, як наслідок, економічно необгрунтований тариф.
'Київенерго' займається забезпеченням Києва електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування і збуту енергоресурсів. Чисельність співробітників компанії складає майже 14 тис. осіб. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє енергокомпанії повністю забезпечувати потреби м. Києва в електричній і на 85% у тепловій енергії. 'Київенерго' експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ.
Читайте також: 'Київенерго' перерахувало 241 млн грн 'Нафтогазу' за спожитий природний газ
На початку грудня 2011 р. мажоритарним власником 'Київенерго' стала компанія ДТЕК, яка входить в структуру СКМ Ріната Ахметова. ДТЕК виграв конкурс з продажу 25% акцій 'Київенерго', збільшивши свою частку в компанії до 71,82%.
Нагадаємо, в початку 2012 р. наглядова рада 'Київенерго' призначив генеральним директором компанії Олександра Фоменка. Раніше він працював генеральним директором ПАТ 'Дніпрообленерго'. Наглядова рада 'Київенерго' раніше очолив депутат Київської міськради Іван Плачков. Крім нього, до складу наглядової ради увійшли НАК 'Енергетична компанія України', ТОВ 'ДТЕК', DTEK Holdings Ltd, DTEK Holdings BV, DTEK Investments BV
06.2009LGI / Рада Європи