05.12.2012 kmu.gov.ua Майже 6% українців - люди з інвалідністю

Всього в Україні проживає 2,7 млн. інвалідів – майже 6% від загальної чисельності населення. Україна ратифікувала Конвенцію ООН Про права інвалідів, відтак орієнтується на посилення соціального захисту та підтримки людей з інвалідністю. Про те, що зроблено останнім часом для цієї категорії громадян, йшлося на брифінгу Голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів Володимира Маслакова, який відбувся 5 грудня в Будинку Уряду України.

Зокрема, запроваджено новий механізм забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями технічними засобами реабілітації (інвалід може самостійно обирати виробника протезу або колісного крісла, виходячи з індивідуальних потреб та медичних рекомендацій). 

«Відмінено проведення тендерів, які суттєво ускладнювали процедуру закупок і забезпечення інвалідів. Завдяки цьому у поточному році інваліди (за їх вибором) вже забезпечувались технічними засобами реабілітації трьома шляхами: через підприємства-виробники продукції; через сервісні центри; через органи праці та соціального захисту населення за місцем проживання», - розповів Володимир Маслаков.

За його словами, до кінця цього року планувалося забезпечити всіх інвалідів, хто потребує, протезами та кріслами колісними. Для цього збільшено видатки, порівняно з 2011 роком на 70%, що становить 614 млн. гривень, які забезпечать майже 76% потреби поточного року.

«На сьогодні вже видано понад 33 тисячі колісних крісел. Всі, хто звернувся до 1 вересня цього року, їх отримали. Особи, які продовжують звертатися до органів праці та соціального захисту населення за кріслами колісними обов’язково їх отримають, - запевнив Голова Державної служби з питань інвалідів та ветеранів. - Протезно-ортопедичними виробами забезпечено усіх, хто цього потребує».

Також цьогоріч майже три сотні інвалідів Великої Вітчизняної війни отримали слухові апарати, штучні кришталики ока, електрокардіо-стимулятори та пільгове ендопротезування, видані через установи охорони здоров’я. 

У поточному році планувалося закупити 1 788 автомобілів за кошти державного бюджету, з яких на кінець листопада вже оплачено та направлено в регіони 1 171 одиниць спецавтотранспорту.

Разом з тим, передбачено додаткове фінансування на 2013-й та наступні роки (до 2015-го) для першочергового забезпечення інвалідів війни, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, автомобілями.

Людям з інвалідністю надано можливість, за їх бажанням, переоформлювати безкоштовно у власність автомобілі, якими вони користуються після закінчення десятирічного терміну експлуатації. Це стосується як автомобілів, придбаних за державні кошти, так і отриманих в якості гуманітарної допомоги.

 

 

Аналітичні матеріали по темі