'На прохання влади України, місія МВФ, яка планувала відвідати Київ у період з 7 по 17 грудня для початку обговорення угоди про stand-by, буде перенесений на другу половину січня. Влади України відзначили, що це дозволить залучити до участі новий Кабінет міністрів, який прийде на зміну колишнім міністрам, які склали свої повноваження на початку грудня', - повідомив постійний представник МВФ Макс Альєр (на фото).
Читайте також: МВФ дасть Україні грошей у разі критичної ситуації в економіці
Нагадаємо, 30 листопада ц.р. Альєр заявляв, що місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну в період з 7 по 17 грудня. 'На запрошення влади місія МВФ на чолі з Крістофером Джарвісом відвідає Україну в період з 7 по 17 грудня для початку переговорів про нову 'Угоду про stand-by', - повідомив він.
Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що місія МВФ прибуде до України 6 грудня.
Читайте також: Відставка Кабміну не вплине на графік робочих переговорів з МВФ, - Акімова
Чинна програма співпраці України і МВФ вже завершилася, проте, за словами глави Міністерства економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка, існує можливість її продовження на дев'ять місяців.
У свою чергу МВФ заявив, що не веде переговорів з Україною з приводу відновлення співпраці. За словами директора департаменту з міжнародних відносин МВФ Джеррі Райса, в валютному фонді поки не визначилися з умовами продовження співпраці з Україною.
Читайте також: Україні необхідне підвищення тарифів на газ, - експерти МВФ
В кінці жовтня в Україні вже працювала технічна місія МВФ, однак, згідно з офіційними заявами, умов продовження співпраці з Україною за програмою stand by вона не обговорювала. Робота велася над програмою реформування фінансового сектора.
Нагадаємо, що якщо Україні не вдасться 'розморозити' співпрацю з МВФ, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings може знизити кредитний рейтинг України. На даний момент Україні присвоєно довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валюті на рівні 'B' зі 'стабільним' прогнозом.
Раніше перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський, заявляв, що питання щодо залучення нових кредитів від МВФ поки не стоїть на порадку денному.
Читайте також: МВФ визнав проект держбюджету-2013 реалістичним
У свою чергу, міністр фінансів Юрій Колобов заявив, що МВФ пом'якшив свою позицію щодо підвищення тарифів на газ в Україні. 'Думаю, що коли місія МВФ прибуде до Києва, ми продовжимо ці питання обговорювати і добиватися можливості співвіднести питання підвищення тарифів з йдуть у нас зараз процесами реформування енергетичної галузі в перспективі до п'яти років. До того часу, коли ми вже зможемо власним видобутком закривати споживання населенням газу ', - зазначав міністр фінансів. Саме тарифи на газ для населення стали причиною того, що програма співпраці України і МВФ була заморожена.
Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 1 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.
У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредиту в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. складає 3,72 млрд дол.
06.2009LGI / Рада Європи