Загальний обсяг надходжень, без урахування трансфертів, на наступний рік закладено на рівні 15,1 млрд грн, що на 1,23% більше, ніж роком раніше. Загальний обсяг витрат передбачений на рівні 17,7 млрд грн, що на 1,3% більше, ніж роком раніше.
'Загальний обсяг надходжень у бюджет Києва на 2013 рік без урахування трансфертів, складе 15,1 млрд грн, у тому числі загальний фонд - 13,1 млрд грн і спеціальний фонд - 2,0 млрд грн. Крім того, передбачені місту субвенції і дотації з держбюджету до загального і спеціального фондів в обсязі 2,9 млрд грн. Порівняно з 2012 роком обсяг трансфертів з держбюджету зменшився на 5,4 млрд грн (назва зменшення - субвенція на різницю в тарифах 4,9 млрд грн)', - говориться в документі.
Основним джерелом наповнення дохідної частини загального фонду бюджету міста залишається податок на доходи фізичних осіб. Питома вага податку на доходи фізичних осіб в доходах загального фонду бюджету Києва становить 62,7%. Очікується, що в 2013 р. надходження від податку зростуть на 1,1 млрд грн - до 8,2 млрд грн.
Читайте також: Київрада просить 100% податку з доходів фізосіб перерахувати в бюджет міста
Другим за обсягом джерелом наповнення загального фонду є плата за землю. 'Ми передбачаємо планові показники по платі за землю на рівні плану 2012 р., але майже на 2 млрд грн більше в порівнянні з очікуваними надходженнями в 2012 р. Переконані, що такі надходження можливі у випадку перегляду Київрадою ставок оренди і прийняття урядом наших пропозицій щодо удосконалення оподаткування у сфері земельних відносин, чого, на жаль, не трапилося в 2012 р.', - говориться в поясненні до проекту бюджету.
При цьому Київрада має намір звернутися до Президента, Верховної Ради та уряду з проханням 100% податку з доходів фізичних осіб перерахувати до бюджету міста. 'Згідно з Бюджетним кодексом, 50% податку на доходи фізосіб повинні передаватися з держбюджету. У 2013 р. ця сума складе 18,2 млрд грн. Як пояснює Головне управління фінансів, теоретично ми маємо навіть зростання показників бюджету на 1,2%, але в бюджеті не враховано темп зростання інфляції, який складе 4,8%. Треба відзначити, що в 2012 р. також була складна ситуація, але тоді проводилися консультації з Кабміном і КМДА розуміла, що коштів, яких не вистачає, місто одержить у вигляді цільових субвенцій. І в 2012 р. замість вилучених 7,2 млрд грн у вигляді субвенцій місто повернуло 8,2 млрд грн ', - зазначила секретар Київради Галина Герега.
У структурі загального фонду бюджету міста Києва понад 70% припадає на витрати галузей соціально-культурної сфери (9,3 млрд грн), у тому числі на освіту - 4,357 млрд грн, на культуру - 584,29 млн грн, на охорону здоров'я - 3,377 млрд грн, соцзахист населення - 822 млн грн.
'Порівняно з прогнозним показником Міністерства фінансів України, обсяг коштів на утримання установ соціально-культурної сфери збільшено майже на 1,6 млрд грн', - відзначається в документі.
Читайте також: Депутати пропонують Київраді звернутися до Президента і ВР з проханням зменшити вилучення з бюджету-2013 в 2 рази
На 2013 рік у бюджеті міста Києва на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери потрібно 7,85 млрд грн. Витрати на інші захищені статті (медикаменти, харчування, енергоносії) сумарно становлять 1,8 млрд грн. Тобто разом - 9,7 млрд грн. Ще 1 млрд - це погашення кредиторської заборгованості.
'При цьому виділено лише 7,2 млрд грн. За нашими розрахунками для утримання соціальних стандартів нам не вистачає 4 млрд грн, а дотація вирівнювання бюджету становить 125 млн грн - майже в 33 рази менше. Тому порівняно з прогнозними показниками Міністерства фінансів України, обсяг коштів збільшено майже на 2,5 млрд грн. Ці кошти повинні піти на придбання медикаментів, продуктів харчування та оплату комунальних послуг. Інші витрати, у тому числі і зарплата, залишені на рівні 2012 року', - говориться в пояснювальній записці.
Нагадаємо, відразу після ухвалення державного бюджету України на 2013 рік, голова КМДА Олександр Попов заявив, що його параметри в частині фінансування Києва не гарантують забезпечення нормальної життєдіяльності столиці.
Читайте також: Параметри бюджету-2013 позбавляють Київ можливості нормально функціонувати, - Попов
Галина Герега сьогодні заявила, що сумнівається в тому, що набереться достатня кількість голосів за прийняття такого бюджету. 'Відчуваючи настрій депутатів, мені здається, що не знайдеться сміливця, який зможе натиснути кнопку за такий бюджет', - зазначила Герега.
Вона також додала, що виходячи з показників держбюджету, КМДА пропонує на затвердження наступні цифри: доходи - 18 млрд грн, витрати - 17,7 млрд грн.
06.2009LGI / Рада Європи